CENNA WYGRANA MORENY Z BAŁTYKIEM

Młodzicy Moreny pokonali w rozegranym w sobotę meczu ligowym 2:1 Bałtyk Gdynia.  Bramki dla naszych barw zdobyli MATEUSZ BIŃKO (asysta Mikołaj Chaciński) oraz KUBA DASIEWICZ (asysta Mikołaj Bińko i Mikołaj Chaciński).

Wygrana z tak wysoko notowanym klubem jak Bałtyk, zawsze musi cieszyć.  Zwłaszcza odniesiona w ładnym stylu, po dobrym meczu. To był mecz, w którym swoją wyższość należało udowodnić na boisku. Krok po kroku, minuta po minucie.  I tak też było.  Zaczęliśmy spokojnie, ale z każdą kolejną akcją zdobywaliśmy sobie przewagę nad Bałtykiem.   W 17 minucie ta przewaga została przez naszą drużynę udokumentowana. Ładną akcję Mikołaja Chacińskiego, kończy precyzyjnym strzałem Mikołaj Bińko, dając nam prowadzenie w tym meczu, a dla siebie, przy okazji, premierowe trafienie w barwach Moreny. Niestety, z prowadzenia cieszyliśmy się tylko kilka minut. Po rzucie rożnym, zawodnicy z Gdyni bardzo mocno nacisnęli na naszego bramkarza i w efekcie sami sobie wpakowaliśmy piłkę do siatki.  Bywa.  1-1 do przerwy.

Po przerwie nasze akcje były już zdecydowanie bardziej konkretne. Pod bramką gdynian zaczęły mnożyć się  dogodne dla nas sytuacje. W 35 minucie zdobyliśmy gola na wagę prowadzenia w meczu, a jak się potem okazało, również na wagę wygranej.  Piękna akcja Mikołaja Chacińskiego, próba strzału przez Mikołaja Bińkę i wreszcie piłkę do siatki pakuje, jak zwykle umiejący znaleźć się pod bramką rywali, Kuba Dasiewicz.   Dalej było już tylko ciekawiej. Mnożyły się sytuacje pod bramką gości. Ale nic nie chciało wpaść do siatki. Albo cudów w bramce dokonywał bramkarz z Gdyni, albo pomagali mu w nieprawdopodobny sposób jego koledzy z obrony.  Gwoli prawdy, trzeba przyznać, że Bałtyk również miał swoje groźne sytuacje po kontratakach. Ale tutaj, albo pudłowali miłosiernie dla nas, albo na posterunku był Marcin Skiba. Wygraliśmy 2:1!

Skład Moreny:

MARCIN SKIBA -   MATEUSZ KOTEWICZ, DAMIAN SIUTA, MAX CHILCZUK, JAN KOCHANOWSKI, MIKOŁAJ CHACIŃSKI, MIKOŁAJ BIŃKO, PAWEŁ GRONBERSKI, OSKAR WYBRANOWSKI  - KUBA DASIEWICZ, SEBASTIAN BERENT.

Brawo, za bardzo udany mecz. Brawo za mądrą grę.  Udany mecz Damiana w obronie, dobry w bramce Marcina,  gol i asysta Mikołaja Bińki, wreszcie bardzo dobra postawa Mikołaja Chacińskiego.  Powrót Mikołaja dał nam duży komfort i dużą jakość w środku pola. Brawo, Mikołaj.

MORENA GDAŃSK 2:1 BAŁTYK GDYNIA