TrójmiastoWFormie
morena-gdansk.pl
Lechia Gdańsk - drużyna rugby
Lechia GdańskLechia Gdańsk - drużyna rugby

Lechia Gdańsk to polski klub rugby z siedzibą w Gdańsku, który powstał w 1956 roku jako sekcja rugby BKS Lechii Gdańsk. Klub ten jest jednym z najstarszych i najbardziej utytułowanych klubów rugby w Polsce, a jego drużyna od lat rywalizuje na najwyższym poziomie rozgrywek.

Historia Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk powstała jako nieoficjalna drużyna uczniów TWF w 1954 roku, a następnie w 1956 roku stała się sekcją rugby BKS Lechii Gdańsk. Od tamtego czasu zespół z powodzeniem rywalizował w różnych ligach i zdobywał liczne sukcesy.

Lechia Gdańsk to trzynastokrotny mistrz Polski i jedenastokrotny zdobywca Pucharu Polski. Drużyna ta jest także trzydziestokrotnym medalistą mistrzostw Polski w rugby. Obecnie klub gra w ekstralidze, najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Najważniejsze osiągnięcia Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk to klub rugby, który od lat z powodzeniem rywalizuje w różnych ligach i zdobywa liczne sukcesy. Oto najważniejsze z nich:

  • 13-krotne mistrzostwo Polski w rugby
  • 11-krotny zdobywca Pucharu Polski w rugby

Znaki rozpoznawcze Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk posiada kilka znaków rozpoznawczych, które są znane w całej Polsce. Klub ten nazywany jest Gdańskimi Lwami, Pasiakami, Władcami Północy, Biało-Zielonymi oraz Lechiści. Barwami klubu są kolory biało-zielone.

Stadion Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk swoje mecze rozgrywa na dwóch stadionach: Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym i Rugby przy al. Grunwaldzkiej 244 oraz Stadionie MOSiR w Gdańsku przy ul. Traugutta 29, gdzie odbywają się ważniejsze mecze. Oba stadiony to nowoczesne obiekty, które pozwalają na organizację ważnych wydarzeń sportowych.