TrójmiastoWFormie
morena-gdansk.pl
Lechia Gdańsk - podstawowe informacje o drużynie
Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk to klub piłkarski z Gdańska, którego historia sięga 1945 roku. Zespół od lat z powodzeniem rywalizuje w różnych ligach, zarówno krajowych, jak i europejskich. Znany nie tylko w Polsce, ale i za granicą, Lechia Gdańsk to klub, który cieszy się niezwykle silnym poparciem kibiców.

Historia Lechii Gdańsk

Historia Lechii Gdańsk to wiele lat wspaniałych sukcesów, ale także okresów, w których klub miał problemy z utrzymaniem się w wyższych ligach. Lechia Gdańsk po raz pierwszy awansowała do I ligi w 1977 roku, ale szybko z niej spadła. W latach 80. zespół zdołał jednak wrócić do I ligi i utrzymał się w niej przez kolejne lata. W 2001 roku klub spadł do II ligi, ale już w 2003 roku odzyskał utracony status. W latach 2008-2010 Lechia Gdańsk rywalizowała w ekstraklasie, a w sezonie 2010/2011 klub zdobył Puchar Polski, pokonując w finale Ruch Chorzów.

Obecnie Lechia Gdańsk występuje w ekstraklasie i rywalizuje o kolejne sukcesy.

Stadion Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk swoje mecze rozgrywa na Polsat Plus Arena Gdańsk, który został oddany do użytku w 2011 roku. Stadion może pomieścić ponad 41 tysięcy widzów i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. To na tym stadionie Lechia Gdańsk zdobyła Puchar Polski w 2011 roku, pokonując w finale Ruch Chorzów.