Jedziemy do Dobiegniewa.  Jak w poprzednim roku  weźmiemy udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej -  DOBIEGNIEW CUP.

Plan turnieju:

2 lipca 2019 (wtorek)

godz. 17:00 – powitanie uczestników SALLER Dobiegniew Cup 2019 na Placu im. pchor. T. Starca przy ul. Gdańskiej, przemarsz w korowodzie ulicami Dobiegniewa na Stadion Miejski  godz. 17:30 – 18:00 - prezentacja drużyn przed trybuną główną na Stadionie Miejskim

godz. 18:00 – oficjalne otwarcie XXV edycji MMTPN Dobiegniew Cup 2019

godz. 21:00 – odprawa trenerów i opiekunów drużyn biorących udział w Saller DC 2019(Aula Zespołu Szkół, ul. Poznańska 5)

3 lipca 2019 (środa)

godz. 8:00 – 20:00 - rozgrywki eliminacyjne

godz. 18:00 - kursokonferencja dla trenerów

4 lipca 2019 (czwartek)

godz. 12:00  - konkurs sprawnościowy dla zawodników uczestniczących w turnieju - żonglerka piłki nogą

godz. 20:00 - pokazowy mecz towarzyski „Trenerzy – Organizatorzy”(w przerwie meczu konkursy dla kibiców, po meczu spotkanie integracyjne trenerów i organizatorów)

5 lipca 2019 (piątek)

godz. 8:00 – 20:00 - mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe oraz rozgrywki o puchar pocieszenia

godz. 12:00  - konkurs sprawnościowy dla zawodników uczestniczących w turnieju - żonglerka piłki głową

godz. 19:00 - 24:00 – koncert plenerowy DANCE SHOW na Stadionie Miejskim w Dobiegniewie, ul. Leśna

Wystąpią: DANZEL, CHŁOPAKY

6 lipca 2019 (sobota)

godz.   8:30 – 13:00  - mecze o III miejsca

godz. 13:00 – 17:00  - mecze finałowe

godz. 17.00 – 18.00  - uroczyste wręczenie nagród i zakończenie turnieju(Stadion Miejski ul. Leśna 2)

godz. 19:30 – 23:00 - koncert muzyczny na zakończenie XXV edycji Saller Dobiegniew Cup 2019 na Stadionie Miejskim w Dobiegniewie, ul. Leśna

Wystąpią: FASTER, BASTA oraz LETNI CHAMSKI PODRYW

godz. 22:30 - pokaz TEATRU OGNIA

Już na miejscu.  W oczekiwaniu na sportowe emocje:

Jadłospis na PONIEDZIAŁEK:

A może jednak przerzucić się na siatkówkę???

Lista drużyn   zgłoszonych do turnieju:

Kategoria U-15

1. Akademia Piłkarska Reissa Drezdenko

2. Morena Gdańsk

3. Forza Wrocław

4. Zorza Rolewice

5. Szkoła Dziecięco Młodzieżowa  Stryj (Ukraina)

6. Piast Karnin

7. Meprozet Stare Kurowo

Jedni próbowali  swoich sił w piłce wodnej:

Inni zabrali się za podbudowę masy (czy jako to się mówi)

A jeszcze inni, jak zawsze, rozmarzyli się o Dzikim Zachodzie:)

W ramach poszukiwań  nowej, najlepszej dla nas, dyscypliny sportu rozegraliśmy zawody w siłowaniu na rękę, czyli ARM WRESTLING.

TABLICA ŚWIETLNA Z WYNIKAMI:

A w wielkim finale siłaczy:

Tym razem wygrało jeszcze doświadczenie:)

Jadłospis na WTOREK

Jedzenie pewnie smaczne, ale niestety, na kartki:)

No i w końcu doczekaliśmy się otwarcia turnieju:

Jadłospis na ŚRODĘ

MORENA GDAŃSK -   SDM STRYJ

0:3

Szkoda przegranego spotkania, bo po naszej stronie były słupki, poprzeczki, ładne akcje.  Niestety,  po stronie  rywali były skuteczne kontry.

A potem były wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy:)

MORENA GDAŃSK -   AP REISSA DREZDENKO

1:0

Kotewicz (as. Czermański)

Bardzo cenne zwycięstwo naszej młodej drużyny. Mecz ciężkiej walki, z sytuacjami obu zespołów, z obijaniem przez nas poprzeczki.  Po pięknej akcji zapoczątkowanej odebraniem piłki w środku pola przez Staśka Kochanowskiego, podaniu do Wojtka Czermańskiego i dalej, z pierwszej piłki, do Mateusza Kotewicza,  który przelobował bramkarza rywali. Strzelamy gola, jak się okazało na wagę wygranej,  bo pomimo, że rywal pod koniec spotkania przycisnął nas mocno, nasza umiejętna gra obronna, przyniosła sukces, bo z pewnością za taki należy uważać nasza wygraną.  Brawo, chłopaki.  Świetny mecz, wielkie poświęcenie i serce oddane na boisku.

Jadłospis na CZWARTEK:

Wiem, że wakacje, ale ponieważ piłka ma nie tylko bawić, ale i uczyć, dwa słowa wyjaśnienia odnośnie nazwy zespołu z Ukrainy.

Zawodnicy przyjechali z miasta STRYJ, w obwodzie lwowskim.  To oczywiste.

Jak się nazywają?   W poprzednim roku, w turnieju  brał udział zespół SŁAWY STRYJ, ale to nie jest ta sama drużyna.     Organizatorzy podali  ich nazwę  jako „Dush”,  ale to zupełnie bez sensu.  To słowo „Dush”  to niby anglojęzyczna transkrypcja  ich ukraińskiej nazwy Д Ю Ш , czyli Дитячо-юнацька школа  -    Dziecięco Młodzieżowa Szkoła.

To taka instytucja, coś w rodzaju naszych dawnych SKS-ów, tylko organizowanych nie przez szkołę (jak w Polsce), tylko przez państwo, miasto.  Dostępne dla dzieci  przez siedem dni w tygodniu  obiekty, boiska, sale, gdzie można spędzać czas na sportowo.   No i właśnie reprezentacja takiej „szkoły”   ze Stryja właśnie przybyła na turniej do Dobiegniewu.

MORENA GDAŃSK -   PIAST KARNIN

6:0

Kotewicz (3), Łukaszewicz (2), Denysiuk

...Wygrany mecz zdecydowanie. Chociaż w pierwszej połowie nie mogliśmy przełamać bramkarza. Kilkukrotnie Stasiek próbował strzałami z daleka, ale odbite piłki nie padały niestety naszym łupem. Dopiero wrzutka z różnego od Mateusza Denysiuka daje nam prowadzenie po strzale Kota. I tak kończy się I połowa. Znów brakuje wykończenia. Drugą połowę zaczynamy dobrze. Bartek wykańcza dośrodkowanie Kota i jest 2-0. Kolejna akcja i gol Kota po strzale z rzutu wolnego. 3-0. Pomimo to, przeciwnik jeszcze się nie poddaje, ale uważna gra w obronie kierowanej przez Janka nie dopuszcza do straty gola. Za chwilę Mateusz Denysiuk wykańcza akcję Tomka Grabickiego i mamy 4-0.  Od tej pory przeciwnik już stracił wiarę, co pozwoliło nam na wprowadzenie zawodników z głębokich rezerw i każdy dostał  swoje minuty na boisku. Mimo to najpierw Bartek po indywidualnej  akcji i minięciu  obrońców, a potem  bramkarza, strzela do pustej bramki. 5-0. Ostatnia akcja meczu: Bartek z rożnego zagrywa piłkę przed pole karne, a Kot przymierza technicznym strzałem  tuż przy słupku. Radość jest wielka.  6-0.  W końcu przełamaliśmy się, zagraliśmy skutecznie, szczególnie Kot, zaliczając Hat-tricka.

MORENA GDAŃSK -   FORZA WROCŁAW

0:3

Mecz zapowiadał się ciężki i taki był. Niestety, rywal fizycznie przerastał nas o dwie głowy, jedynie Stasiek był na podobnym poziomie. Rywal cisnął nas od początku, w 10 minut Oskar Wybranowski przyjął dwa bokserskie ciosy w twarz, ale dalej twardo walczył. Około 20 minuty Oskar ratuje wślizgiem piłkę, ale zahacza przeciwnika i sędzia dyktuje karnego. Sensacyjnie Oliwier Tedorczuk, broni ten strzał i dalej jesteśmy w grze. Niestety, w ostatniej minucie I połowy przeciwnik strzela gola na 1:0. Szkoda, bo walczyliśmy dzielenie. W II połowie szybko straciliśmy bramkę na 2:0, ale nie to było najważniejsze, tylko to, że straciliśmy siły i wiarę we własne umiejętności. Pomimo to, do samego końca podejmowaliśmy walkę i tylko szkoda, że w ostatniej minucie tracimy gola 3:0. I sędzia kończy mecz. Chłopaki są zdołowani, że nie potrafili przeciwstawić się starszemu i silniejszemu rywalowi. Chłopaki głowy do góry, rano byliśmy w niebie, teraz w piekle. Ale jutro 6 punktów do podjęcia

Kotewicz (3), Denysiuk (3), S.Kochanowski (2), Łukaszewicz, J.Kochanowski

Plan zawodnicy wykonali zgodnie z wytycznymi trenera, aby zdobyć jak najwięcej bramek. Szanujemy rywala, ale aby wejść do półfinałów musimy mieć dobry bilans bramkowy, bo jest bardzo ciasno w grupie i w ostatecznym rozrachunku wszystko może się liczyć. Wszyscy chłopcy mieli możliwość pogrania, a bramki strzelili:

0:3

Niestety okazaliśmy się słabsi, nie potrafimy podnieść się gdy tracimy bramkę. Szkoda. Pewnie na początku turnieju te 9 pkt wzięlibyśmy w ciemno. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc pozostał niedosyt.

Godz. 17.00 Forza Wrocław - Zorza Rolewice  9:1

Zagramy w sobotę w PIASTEM Karnin o miejsce V w turnieju.

Jadłospis na SOBOTĘ

4:2

Kotewicz (3), Łukaszewicz

Wygraliśmy mecz pocieszenia o V miejsce,  albo jako to przyjęliśmy mówić:   Puchar Zielonego Dzięcioła.